↑ Åter till V75 Kalender 2015

Travkalender 2015

I travtipsets travkalender 2015 får du en omfattande och överskådlig sammanställning innefattande spelformerna V64, V75 samt V86 för att du ska kunna hålla ordning på när det är trav på just din hemmabana. Dessutom har jag adderat en kolumn med dagens lunchbana där det alltid körs V4. Utöver detta så har jag även lagt till en kolumn med vissa andra storlopp såväl i som utanför landets gränser. Det är inte alltid det körs lunchtrav. Det förekommer att ATG istället lägger in galopptävlingar på luncherna varför du vissa dagar endast ser ett streck i tabellen. Jag reserverar mig för eventuella felskrivningar i denna travkalender 2015 samt att ändringar kan uppstå under året och detta är endast det körschema som släppts vid årets början. För detaljerad information samt direktlänk till respektive travbana så klickar du här. Du kan även se en ren V75 kalender för 2015 här.

Januari

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 To  V64  Åby  –
2 Fr  V64  Bergsåker  Solvalla
3 Lö  V75  Jägersro  Jägersro
4 Sö  V64  Färjestad  Umåker
5 Må  V64  Örebro  –
6 Ti  V64  Jägersro  Eskilstuna
7 On  V86  Solvalla / Åby  Bergsåker
8 To  V64  Bollnäs  Axevalla
9 Fr  V64  Östersund  Solvalla
10 Lö  V75  Romme  Romme
11 Sö  V64  Kalmar  – Prix De Belgique, Yonkers
12 Må  V64  Mantorp  Färjestad
13 Ti  V64  Jägersro  Gävle
14 On  V86  Solvalla / Bergsåker  Axevalla
15 To  V64  Åby  Örebro
16 Fr  V64  Boden  Solvalla
17 Lö  V75  Åby  Åby
18 Sö  V64  Eskilstuna  –  Prix De Cornulier
19 Må  V64  Färjestad  Romme
20 Ti  V64  Axevalla  Bergsåker
21 On  V86  Solvalla / Jägersro  Bollnäs
22 To  V64  Åby  Mantorp
23 Fr  V64  Gävle  Kalmar
24 Lö  V75  Bergsåker  Bergsåker
25 Sö  V75  Solvalla  Solvalla Prix d´Amerique
26 Må  V64  Halmstad  Romme
27 Ti  V64  Axevalla  Boden
28 On  V86  Solvalla / Åby  Bergsåker
29 To  V64  Umåker  Gävle
30 Fr  V64  Romme  Östersund
31 Lö  V75  Axevalla  Axevalla

Februari

 

Datum  Huvudspelform  Bana  Lunchbana Övrigt
1 Sö  V64  Färjestad  –
2 Må  V64  Mantorp  Åby
3 Ti  V64  Gävle  Eskilstuna
4 On  V86  Solvalla / Jägersro  Axevalla
5 To  V64  Åby  Bollnäs
6 Fr  V64  Bergsåker  Solvalla
7 Lö  V75  Solvalla  Solvalla  Finaler
8 Sö  V64  Boden  –  Prix De France
9 Må  V64  Halmstad  Östersund
10 Ti  V64  Jägersro  Eskilstuna
11 On  V86  Solvalla / Åby  Romme
12 To  V64  Örebro  Gävle
13 Fr  V64  Bollnäs  Solvalla
14 Lö  V75  Kalmar  Kalmar
15 Sö  V64  Eskilstuna  –
16 Må  V64  Axevalla  Mantorp
17 Ti  V64  Umåker  Halmstad
18 On  V86  Solvalla / Jägersro  Bergsåker
19 To  V64  Åby  Boden
20 Fr  V64  Romme  Solvalla
21 Lö  V75  Gävle  Gävle
22 Sö  V64  Östersund  –
23 Må  V64  Mantorp  Kalmar
24 Ti  V64  Jägersro  Eskilstuna
25 On  V86  Solvalla / Bergsåker  Axevalla
26 To  V64  Örebro  Romme
27 Fr  V64  Boden  Solvalla
28 Lö  V75  Halmstad  Halmstad

Mars

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Sö  V75  Solvalla  Solvalla
2 Må  V64  Färjestad  Bollnäs
3 Ti  V64  Jägersro  Gävle
4 On  V86  Solvalla / Åby  Bergsåker
5 To  V64  Eskilstuna  Boden
6 Fr  V64  Romme  Solvalla
7 Lö  V75  Bergsåker  Bergsåker
8 Sö  V64  Mantorp  Halmstad Criterium De Vitesse
9 Må  V64  Bollnäs  Färjestad
10 Ti  V64  Axevalla  Östersund
11 On  V86  Solvalla / Jägersro  Romme
12 To  V64  Umåker  Gävle
13 Fr  V64  Kalmar  Solvalla
14 Lö  V75  Eskilstuna  Eskilstuna
15 Sö  V64  Halmstad  Boden
16 Må  V64  Örebro  Färjestad
17 Ti  V64  Jägersro  Hagmyren
18 On  V86  Solvalla / Bergsåker  Axevalla
19 To  V64  Åby  Mantorp
20 Fr  V64  Romme  Solvalla
21 Lö  V75  Momarken  Momarken
22 Sö  V64  Östersund  Kalmar
23 Må  V64  Färjestad  Boden
24 Ti  V64  Jägersro  Eskilstuna
25 On  V86  Solvalla / Åby  Rättvik
26 To  V64  Bollnäs  Axevalla
27 Fr  V64  Bergsåker  Solvalla
28 Lö  V75  Solvalla  Solvalla  Finaler
29 Sö  V64  Åby  Hagmyren
30 Må  V64  Mantorp  Romme
31 Ti  V64  Boden  Åby

April

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 On  V86  Solvalla / Jägersro  –
2 To  V64  Kalmar  Bergsåker
3 Fr  V75  Färjestad  Färjestad  Långfredagstravet
4 Lö  V64  Gävle  Dannero
5 Sö  V75  Romme  Romme
6 Må  V64  Halmstad  Mantorp
7 Ti  V64  Axevalla  Rättvik
8 On  V86  Solvalla / Bergsåker  –
9 To  V64  Åby  Hagmyren
10 Fr  V64  Östersund  Örebro
11 Lö  V75  Jägersro  Jägersro
12 Sö  V64  Umåker  –
13 Må  V64  Eskilstuna  Halmstad
14 Ti  V64  Jägersro  Rättvik
15 On  V86  Solvalla / Åby  –
16 To  V64  Örebro  Kalmar
17 Fr  V64  Romme  Solvalla
18 Lö  V75  Mantorp  Mantorp
19 Sö  V64  Bergsåker  –
20 Må  V64  Halmstad  Hagmyren
21 Ti  V64  Åby  Solänget
22 On  V86  Solvalla / Jägersro  –
23 To  V64  Gävle  Skellefteå
24 Fr  V64  Boden  Solvalla
25 Lö  V75  Åby  Åby  Olympiatravet
26 Sö  V64  Vaggeryd  –
27 Må  V64  Färjestad  Visby
28 TI  V64  Jägersro  Umåker
29 On  V86  Solvalla / Bergsåker  –
30 To  V64  Östersund  Romme

Maj

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Fr  V64  Kalmar  Dannero
2 Lö  V75  Örebro Örebro  Örebro International
3 Sö  V64  Åby  –
4 Må  V64  Mantorp  Halmstad
5 Ti  V64  Axevalla  Visby
6 On  V86  Solvalla  –
7 To  V64  Bergsåker  Lindesberg
8 Fr  V64  Umåker  Solvalla
9 Lö  V75  Umåker  Umåker  Guldbjörken
10 Sö  V75  Charlottenlund  Charlottenlund  Copenhagen Cup
11 Må  V64  Bollnäs  Boden
12 Ti  V64  –  Årjäng
13 On  V64  Solvalla  –
14 To  V64  Jägersro  –
15 Fr  V64  Hagmyren  Solvalla
16 Lö  V75  Åby  Åby  Pokalloppen
17 Sö  V75  Vermo  Vermo  Finlandia Ajo
18 Må  V64  Färjestad  Skellefteå
19 Ti  V64  Axevalla  Bergsåker
20 On  V64  Solvalla  –
21 To  V64  Åby  Årjäng
22 Fr  V64  Romme  Solvalla
23 Lö  V75  Gävle  Gävle
24 Sö  V64  Lindesberg  –
25 Må  V64  Halmstad  Färjestad
26 Ti  V64  Eskilstuna  Umåker
27 On  V64  Solvalla  –
28 To  V64  Åby  Axevalla
29 Fr  V64  Boden  Solvalla
30 Lö  V75  Solvalla  Solvalla  Finaler
31 Sö  V75  Solvalla  Solvalla  Elitloppet

Juni

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Må  V64  Färjestad  Solänget
2 Ti  V64  Jägersro  Romme
3 On  V86  Tingsryd
4 To  V64  Eskilstuna  Skellefteå
5 Fr  V64  Östersund  Lindesberg
6 Lö  V75  Östersund  Östersund  Jämtlands Stora Pris
7 Sö  V64  Axevalla  Gävle
8 Må  V64  Mantorp  Årjäng
9 Ti  V64  –  Rättvik
10 On  V86  Solvalla  –
11 To  V64  Örebro  Hagmyren
12 Fr  V64  Visby  Solvalla
13 Lö  V75  Boden  Boden  Kvällstrav
14 Sö  V75  Bjerke  Bjerke  Oslo Grand Prix
15 Må  V64  Färjestad  Halmstad
16 Ti  V64  Romme  Bollnäs
17 On  V86  Åmål  –
18 To  V64  Dannero  Axevalla
19 Fr  V64  Hagmyren  Årjäng
20 Lö  V64  Rättvik  –
21 Sö  V75  Kalmar  Kalmar
22 Må  V64  Halmstad  Örebro
23 Ti  V64  Jägersro  Solvalla
24 On  V86  Vaggeryd  –
25 To  V64  Åby  Solvalla
26 Fr  V64  Färjestad  Solvalla
27 Lö  V75  Färjestad  Färjestad Finaler samt E3
28 Sö  V64  Mantorp  –
29 Må  V64  Bollnäs  Lycksele
30 Ti  V64  Bollnäs  Visby

Juli

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 On  V86  Lindesberg  –
2 To  V75  Halmstad  Halmstad  Sprintermästaren
3 Fr  V64  Arvika  Bergsåker
4 Lö  V75  Halmstad  Årjäng
5 Sö  V64  Kalmar  –
6 Må  V64  Solvalla  Solänget
7 Ti  V64  Eskilstuna  Hoting
8 On  V86  Visby  –
9 To  V64  Örebro  Vaggeryd
10 Fr  V64  Axevalla  Lindesberg
11 Lö  V75  Årjäng  Årjäng  Årjängs Stora Sprinterlopp
12 Sö  V64  Årjäng  –
13 Må  V64  Rättvik  Halmstad
14 Ti  V64  Jägersro  Solvalla
15 On  V86  Solänget  Karlshamn
16 To  V64  Bergsåker  Karlshamn
17 Fr  V64  Axevalla  Bollnäs
18 Lö  V75  Axevalla  Axevalla
19 Sö  V75  Axevalla  Axevalla  Stochampionatet
20 Må  V64  Rättvik  Åmål
21 Ti  V64  Mantorp  Oviken
22 On  V64  Eskilstuna  –
23 To  V86  Åby  Visby
24 Fr  V64  Romme  Solvalla
25 Lö  V75  Hagmyren  Hagmyren
26 Sö  V64  Hagmyren  –
27 Må  V64  Boden  Dannero
28 Ti  V75  Jägersro  Lindesberg  Hugo Åbergs Memorial
29 On  V86  Solvalla  –
30 To  V64  Åby  Skellefteå
31 Fr  V64  Östersund  Solvalla

Augusti

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Lö  V75  Rättvik  Rättvik Sommartravsfinal
2 Sö  V64  Åmål  –
3 Må  V64  Halmstad  Bollnäs
4 Ti  V64  Jägersro  Lindesberg
5 On  V86  Solvalla  –
6 To  V64  Gävle  Mantorp
7 Fr  V64  Umåker  Solvalla
8 Lö  V75  Dannero  Dannero S.T:s Guldtäcke,Hambletonian
9 Sö  V64  –  Hagmyren
10 Må  V64  Eskilstuna  Östersund
11 Ti  V64  Jägersro  Lindesberg
12 On  V86  Solvalla  –
13 To  V64  Örebro  Vaggeryd
14 Fr  V64  Bollnäs  Åby
15 Lö  V75  Åby  Åby  Åby Stora Pris
16 Sö  V64  Tingsryd  –
17 Må  V64  Färjestad  Solänget
18 Ti  V64  Skellefteå  Visby
19 On  V75  Solvalla  –  Jubileumspokalen
20 To  V64  Bergsåker  Eskilstuna
21 Fr  V64  Gävle  Vaggeryd
22 Lö  V75  Gävle  Gävle E3-finaler
23 Sö  V64  –  Dannero
24 Må  V64  Mantorp  Romme
25 Ti  V75  Jägersro  Färjestad Derbykval
26 On  V86  Solvalla  –
27 To  V64  Åby  Rättvik
28 Fr  V64  Bergsåker  Solvalla
29 Lö  V75  Bergsåker  Bergsåker Sundsvall Open Trot
30 Sö  V64  Romme  –
31 Må  V64  –  Färjestad

September

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana  Övrigt
1 Ti  V64  Axevalla  Visby
2 On  V86  Solvalla  –
3 To  V64  Åby  Åmål
4 Fr  V64  Umåker  Jägersro
5 Lö  V75  Jägersro  Jägersro
6 Sö  V75  Jägersro  Jägersro Svenskt Travderby
7 Må  V64  Mantorp  Hagmyren
8 Ti  V64  Örebro  Halmstad
9 On  V86  Åby  –
10 To  V64  Gävle  Årjäng
11 Fr  V64  Kalmar  Axevalla
12 Lö  V75  Bollnäs  Bollnäs
13 Sö  V64  Bjerke  –
14 Må  V75  Solänget  Tingsryd
15 Ti  V64  Eskilstuna  Visby
16 On  V86  Solvalla  – Kriterie / Oaks-kval
17 To  V64  Åby  Skellefteå
18 Fr  V64  Romme  Årjäng
19 Lö  V75  Färjestad  Färjestad  Unionstravet
20 Sö  V64  –  Solvalla
21 Må  V64  Halmstad  Dannero
22 Ti  V64  Boden  Gävle
23 On  V86  Solvalla  –
24 To  V64  –  Hagmyren
25 Fr  V64  Bergsåker  Solvalla
26 Lö  V75  Solvalla  Solvalla  Finaler
27 Sö  V75  Solvalla  Solvalla Kriterie- / Oaksfinal
28 Må  V64  Mantorp  Romme
29 Ti  V64  Eskilstuna  Dannero
30 On  V86  Solvalla / Åby  –

Oktober

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 To  V64  Bollnäs  Åmål
2 Fr  V64  Kalmar  Skellefteå
3 Lö  V75  Skellefteå  Skellefteå
4 Sö  V64  Romme  Visby
5 Må  V64  Färjestad  Halmstad
6 Ti  V64  Jägersro  Hagmyren
7 On  V86  Solvalla / Bergsåker
8 To  V64  –  Örebro
9 Fr  V64  Östersund  Solvalla
10 Lö  V75  Åby  Åby SM-finaler
11 Sö  V64  Årjäng  –
12 Må  V64  Mantorp  Boden
13 Ti  V64  Axevalla  Gälve
14 On  V86  Solvalla / Jägersro  –
15 To  V64  Åby  Eskilstuna
16 Fr  V64  Bollnäs  Solvalla
17 Lö  V75  Örebro  Örebro Svampen
18 Sö  V64  –  Hagmyren
19 Må  V64  Halmstad  Östersund
20 Ti  V64  Gävle  Åby
21 On  V86  Solvalla / Bergsåker  –
22 To  V64  Umåker  Bollnäs
23 Fr  V64  Romme  Solvalla
24 Lö  V75  Jägersro  Jägersro V75 International
25 Sö  V75  Solvalla  Solvalla Semifinal Breeders Crown
26 Må  V64  Färjestad  Åby
27 Ti  V64  Eskilstuna  Gävle
28 On  V86  Solvalla / Åby  –
29 To  V64  Boden  Romme
30 Fr  V64  Örebro  Solvalla
31 Lö  V75  Bergsåker  Bergsåker

November

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Sö  V64  Bollnäs
2 Må  V64  Halmstad  Rättvik
3 Ti  V64  Axevalla  Umåker
4 On  V86  Solvalla / Jägersro  –
5 To  V64  Åby  Bergsåker
6 Fr  V64  Romme  Boden
7 Lö  V75  Eskilstuna  Eskilstuna
8 Sö  V75  Eskilstuna  Eskilstuna  Breeders Crownfinaler
9 Må  V64  Bollnäs  Åby
10 Ti  V64  Jägersro  Örebro
11 On  V86  Solvalla / Bergsåker  –
12 To  V64  Gävle  Kalmar
13 Fr  V64  Umåker  Solvalla
14 Lö  V75  Solvalla  Solvalla Finaler
15 Sö  V64  –  Eskilstuna
16 Må  V64  Färjestad  Halmstad
17 Ti  V64  Örebro  Östersund
18 On  V86  Solvalla / Åby  –
19 To  V64  Bergsåker  Romme
20 Fr  V64  Kalmar  Solvalla
21 Lö  V75  Bjerke  Bjerke  Axel Jensens Minneslopp
22 Sö  V64  Åby  –
23 Må V64  Gävle  Färjestad
24 Ti  V64  Axevalla  Boden
25 On  V86  Solvalla / Bergsåker  –
26 To  V64  Åby  Bollnäs
27 Fr  V64  Romme  Solvalla
28 Lö  V75  Jägersro  Jägersro  Svensk Uppfödningslöpning
29 Sö  V75  Örebro  Örebro  E3-revanschen
30 Må  V64  Östersund  Mantorp

December

 

Datum Huvudspelform Bana Lunchbana Övrigt
1 Ti  V64  Eskilstuna  Axevalla
2 On  V86  Solvalla / Åby  –
3 To  V64  Gävle  Boden
4 Fr  V64  Kalmar  Solvalla
5 Lö  V75  Romme  Romme
6 Sö
 V64  Färjestad  –
7 Må  V64  Mantorp  Gävle
8 Ti  V64  Jägersro  Östersund
9 On  V86  Solvalla / Bergsåker  Bollnäs
10 To  V64  Åby  Eskilstuna
11 Fr  V64  Boden  Solvalla
12 Lö  V75  Åby  Åby
13 Sö  V64  Gävle  –
14 Må  V64  Halmstad  Färjestad
15 Ti  V64  Eskilstuna  Axevalla
16 On  V86  Solvalla / Jägersro  Bergsåker
17 To  V64  Åby  Umåker
18 Fr  V64  Romme  Solvalla
19 Lö  V75  Mantorp  Mantorp
20 Sö  V64  Örebro  –
21 Må  V64  Färjestad  Romme
22 Ti  V64  Jägersro  Boden
23 On  V75  Bergsåker  Bergsåker Uppesittarkväl
24 To  V64  –  –
25 Fr  V64  Eskilstuna  –
26 Lö  V75  Solvalla  Solvalla Finaler
27 Sö  V64  Axevalla  Romme
28 Må  V64  Kalmar  Örebro
29 Ti  V75  Halmstad  Halmstad
30 On  V86  Solvalla / Jägersro  Bergsåker
31 To  V64  Åby  –

 



Kommentera

E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

Du kan använda följande HTML etiketter och attribut: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>